Blues Shoes

BluesShoes-Juwenalia-053

Blues Shoes

to 6-osobowa grupa nie tylko muzyków ale też przyjaciół! Nasza działalność jest dużo szersza niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Tworzymy bowiem naszą własną muzykę. Wspieramy również akcję dawców szpiku kostnego „DKMS” przez co mieliśmy okazję zagrać koncert w klubie Buda. Niejednokrotnie możecie nas spotkać również na krakowskim rynku. Muzyka nas cieszy i daje radość, którą przekazujemy innym. Wszyscy gramy z pasji dla muzyki i zawsze staramy się zapewnić oprawę muzyczną na najwyższym poziomie. Naszym atutem łatwość nawiązywania kontaktu z publicznością oraz bogaty repertuar, który potrafi zadowolić publikę w każdym przedziale wiekowym. W repertuarze posiadamy wiele gatunków muzyki zarówno polskiej jak i zagranicznej, którą wykonujemy wyłącznie na żywo.

Skład

Robert Jankowski to wokalista zespołu. Jest to człowiek niesamowicie energiczny, posiadający łatwość nawiązywania kontaktu z publicznością. To prawdziwe zwierze sceniczne. Posiada on niespotykaną barwę głosu, nikt nie zaśpiewa piosenek Elvisa tak jak on! Zajmuje się również pisaniem tekstów i komponowaniem muzyki. Należy również do chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata”

Dominik Mietła to gitarzysta, który z instrumentem nie rozstaje się już prawie od 10 lat. Jego gra na instrumencie zadowoli niejednego konesera muzyki a jego spektakularne sola wprawią w zachwyt najbardziej wymagającą publiczność. Nie wierzysz? Zobacz co wyprawia na naszym demo! Posiada duże doświadczenie sceniczne. Komponuje muzykę oraz zajmuję się masteringiem. Obrabia również filmy video. Tak! Nasze nagranie demo to jego dzieło.

Kristina Pirkowska to saxofonistka pochodząca z Kijowa, która jako jedyna z nas jest absolwentką dwóch uczelni muzycznych. Obroniła ona tytuł magistra na Narodowej Ukraińskiej Akademii Muzycznej w Kijowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Zanim jednak osiadła w Polsce grała z najlepszymi w najdalszych zakątkach świata. Jest to muzyk przez duże „M”. Jeśli chcecie usłyszeć zawodowego muzyka na swoim weselu to lepiej nie mogliście trafić!
Szymon Rachwalski to perkusista, który mimo młodego wieku z perkusją związany jest już 10 lat (skończył również szkołę muzyczną I stopnia) i ma większe doświadczenie muzyczne niż nie jeden jego starszy kolega po fachu. Jego młodzieńczy polot nie raz pozytywnie was zaskoczy!

Marek Jankowski – basista. To nazwisko nie jest tutaj zbiegiem okoliczności, to brat wokalisty. Na scenie występował już w 2006 roku między innymi przed zespołem „Skaldowie”

Dawid Zawalski to klawiszowiec, który ma z nas wszystkich największe doświadczenie weselne. Grał już bowiem w rodzinnym składzie kilka lat. Dodatkowym atutem Dawida jest fakt, iż gra również na akordeonie. Skończył on bowiem I stopień szkoły muzycznej na tym instrumencie.